Dijital Kredi Rehberi
Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma (4,5 G Değişimi) | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Banka > Ziraat Bankası Hesap Kartı açma İşlemi? (HESAP AÇMA)

Ziraat Bankası Hesap Kartı açma İşlemi? (HESAP AÇMA)

ziraat bankası hesap nasıl açılır

Ziraat Bankası hesap kartı hesabı açma, banka şubesi ya da dijital bankacılık kanalları üzerinden yapılabilir. Kimlik, adres ve iletişim bilgileri ile Ziraat Bankası bankamatik kartı hesabı açılabilmesi mümkündür. Ziraat bankası banka kartı ve kredi kartını birleştirdiği combo kartları tasarlamıştır. Bu kartlar ile hem banka hesabı hem de kredi kartı yönetilebilir. Yasal yaş sınırının geçilmiş olması ve bankanın talep ettiği belgelerin sunulabiliyor olması dışında, bankamatik kartı hesabı açılabilmesi için başka bir şart aranmaz.

Daha önce Ziraat Bankası müşterisi olmuş ve bilgileri kurumda kayıtlı olanlar, başvurularını dijital bankacılık kanalları ile yapabilirken Ziraat Bankası ile hiç çalışmamış olanların hesap açılışı için banka şubesine gitmeleri gereklidir.

Ziraat Bankası Banka Kartı Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat bankası hesabı ülkemizde en çok kullanılan hesap türlerindendir. Türkiye’nin en eski bankası olması ve verdiği hizmetlerle ayrıcalıklı olması bu yüzden çok tercih edilmesinin sebebidir. Ziraat bankası hesabı açmak isteyen bireyler için birden farklı yol ve yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri ve başvuru aşamalarını sizlere detaylı olarak aktaracağız.

Ziraat bankası hesabı açarak bir devlet bankası hesabınız olacak ve düşük faizlerden yararlanabileceğiniz gibi. Devletin Covid 19 pandemi döneminde sağlamış olduğu çok düşük faizli destek kredilerinden de faydalanma şansınız olacak. Bildiğiniz gibi özel bankalarda pandemi desteği ve başvurusu bulunmamaktadır. Şimdi dilerseniz hesabı nasıl açabiliriz bir bakalım.

Ziraat Bankası Hesap Açma Yöntemleri ?

Ziraat Bankası banka hesabı açma yolları aşağıda verilmiştir:

 • Ziraat Bankası şubesine giderek bankamatik kartı hesabı açılabilir.
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı ile banka hesabı açılabilir.
 • Mobil bankacılık uygulaması ile Ziraat Bankası banka hesabı açılabilir.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak Ziraat Bankası bankamatik kartı hesabı başvurusu yapılabilir.
 • SMS ile Ziraat Bankası bankamatik kartı ön başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası Banka Hesap Açma İşlemi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası banka hesabı başvuru evrakları aşağıda sıralanmıştır:

 • Kimlik belgesi istenir.
 • Adres teyidi için başvuru sahibinin adına ödenmiş olan güncel bir fatura istenir.
 • En az 3 otomatik ödeme talimatı içeren bir taahhüt formu verilirse, başvuru sahibi Ziraat Bankası’ndan banka kartına ek olarak alacağı kredi kartı için kart ücretlerinden kurtulmuş olur.

Ziraat Bankası müşterisi olmayanlar, dijital bankacılık kanallarından başvuru yapsalar da bankada bilgileri kayıtlı olmadığı için bu belgeleri bankaya ulaştırmalıdırlar. Bu nedenle ön başvuruları onaylandıktan sonra resmi prosedürlerin tamamlanabilmesi için evrakları bankaya göndermelidirler.

Banka Şubesinden Hesap Açma Başvurusu

Ziraat Bankası şubelerinden bankamatik kartı hesabı açmak için herhangi bir Ziraat Bankası şubesine kimlik belgesi ile beraber gidilmesi gereklidir. Ziraat Bankası görevlisine TL mevduat hesabı açtırmak istendiği söylenmelidir. Ayrıca isteğe bağlı olarak dolar ya da Euro hesabının da açılabilmesi mümkündür. Kimlik ve iletişim bilgileri ile hesap başarı ile açılabilir. Hesap aynı gün itibari ile açılır. Ancak bankamatik kartı daha sonrasında hesap sahibinin adresine gönderilir.

İnternet Bankacılığı İle Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Hesabı Başvurusu

İnternet şubesinden Ziraat Bankası banka hesabı açmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • https://www.ziraatbank.com.tr/ adresine giriş yapılmalıdır.
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan İnternet Şubesi butonuna tıklanmalıdır.
 • Bireysel seçeneğine tıklanmalıdır.
 • T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarası ile internet bankacılığı şifresi yazılarak giriş yapılmalıdır.
 • Başvurular menüsü üzerinden Ziraat Bankası bankamatik kartı hesabı başvurusu yapılarak anında hesap açılışı gerçekleştirilebilir.

Mobil Uygulamadan Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Hesap Açılışı 

Ziraat Bankası mobil bankacılık ile banka hesabı açmak için uygulanacak adımlar aşağıda açıklanmıştır:

 • IOS işlerim sistemine sahip cihazlar için App Store, Android işletim sistemi olan cihazlar için Play Store üzerinden Ziraat Mobil uygulaması indirilmelidir.
 • T.C. kimlik numarası veya müşteri numarası ve mobil bankacılık şifresi ile uygulamaya giriş yapılmalıdır.
 • Uygulamanın arama kısmına bankamatik kartı hesabı yazarak veya başvurular menüsünden hesap açılışı başvurusu gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Bankamatik Kartı Hesabı Açma

Telefon bankacılığı ile Ziraat Bankası bankamatik kartı hesabı açmak için izlenmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetleri aranmalıdır.
 • Banka ürünleri hakkında bilgi almak ve başvuru işlemleri yapmak için 7 numaralı işlem menüsüne tuşlama yaparak geçilmelidir.
 • Başvuru işlemleri menüsüne geçiş yapmak için 1 tuşlanmalıdır.
 • Ardından 0 tuşlanarak müşteri temsilcisine bağlanılmalıdır.
 • Müşteri temsilcisine bankamatik kartı hesabı açmak istendiği söylenmelidir.
 • Müşteri temsilcisi tarafından talep edilen bilgiler verildikten sonra bankamatik kartı hesabı açılış işlemi için ön başvuru tamamlanır. Başvuru sahibinin istenen belgeleri sonrasında banka şubesine ulaştırarak başvuruyu tamamlaması gereklidir.

Ziraat Bankası Banka Kartı Hesabı Açmak İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Ziraat Bankası banka hesabı yaş sınırı 18’dir. 18 yaşından büyük olan bireyler, kendileri gerekli belgeler ile beraber bankamatik kartı hesabı açtırmak için başvuru yapabilirler. 18 yaşından küçük olanlar ise, anne ya da babalarının onayı ile hesap açtırarak banka kartı alabilirler. Hesap açılışı için banka şubesine ebeveynleri ile beraber gitmeleri gereklidir.

Ziraat Bankası Hesap Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankası hesap türleri içerisinden istenen bir tanesine başvuru yapıldığında, açılan hesap bankamatik kartı hesabına bağlanır. Aynı kart üzerinden bu hesapların yönetilebilmesi mümkündür. Ziraat Bankası hesap çeşitleri şunlardır:

 • Vadesiz hesap: Temel bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebileceği Ziraat Bankası hesabıdır. Para çekme, para yatırma, para transferleri, otomatik fatura ödeme talimatı gibi işlemler bu hesap ile gerçekleştirilebilir.
 • Vadeli hesap: Belirli bir vade boyunca hesapta duran paraya belirli oranda faiz uygulanan hesap türüdür. Vade sonunda hesap sahibinin ana parasına ek olarak faiz getirisi de olur.
 • Birikim hesabı: Birikimli mevduat hesabı ile hesap sahipleri istedikleri para biriminde birikim yapabilirler. Hesap sahipleri belirledikleri periyotlarda, tercih ettikleri miktar üzerinden düzenli olarak birikim hesaplarına para yatırırlar.
 • Döviz hesabı: Döviz birikimleri için açılan mevduat hesaplarıdır. Vadeli ve vadesiz çeşitleri vardır. Döviz alım satımı ile kar elde etmek isteyenlerin vadesiz hesap türünü tercih etmesi tavsiye edilir.
 • Altın hesabı: Altın yatırımları için tercih edilecek olan hesap türüdür. Vadeli ve vadesiz altın hesap türleri vardır.
 • Yatırım hesabı: Yatırım fonları, bono, tahvil, kira sertifikası, borsada hisse senedi alım satımı gibi işlemler için kullanılabilecek olan Ziraat Bankası hesabıdır.
 • Öğrenci hesabı: Öğrencilere özel hesap çeşididir.

Ziraat Bankası Banka Hesap Kartının Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası banka kartı ile ilgili bilgiler aşağıda belirtilmiştir:

 • Banka kartı için günlük işlem limiti 2.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limiti artırmak için Ziraat Bankası ile iletişime geçilmelidir.
 • 7/24 nakit taşıma riski olmadan hesaptaki para ile alışveriş yapılabilmesi mümkündür.
 • Para çekme işlemi VISA, MasterCard veya TROY amblemi olan ATMler üzerinden yapılabilir.
 • Herhangi bir başvuru işlemi yapılmasına gerek kalmadan banka kartının yurt dışında kullanılabilmesi mümkündür.
 • 120 TL ve altındaki alışverişlerde temassız özelliği kullanılarak alışveriş yapılabilir.
 • Bankkart anlaşmalı üye iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde taksit imkanı sunan bir karttır.
 • Karta birden fazla hesap bağlanabilir ve bağlanan hesaplara kartla ATM’den işlem yapılırken ulaşılabilir. Ancak kart ile yapılan diğer işlemlerde, harcamalar ana hesabın bakiyesinden düşer. Maksimum 9 vadesiz hesap bağlanabilme özelliği vardır.
 • Ziraat Bankası’nın yurt dışı şube ve iştirakleri aracılığı ile banka hesabı için kart başvuru talebi yapılabilir.
 • Bankamatik kartı için yıllık kart ya da kullanım ücreti talep edilmez.
 • Ziraat Bankası bankamatik kartı hesabı açıldıktan sonra banka şubelerinden banka kartı teslim alınabilir. Ayrıca başvuru esnasında teyit edilmiş olan adrese en kısa süre içerisinde banka tarafından özel kurye ile banka kartı gönderilir.

Ziraat Bankası Hesap Açma Ücreti Bulunuyor Mu?

Artık sanal işlemlerin ve online bankacılık hayatının hızla gelişmesi ve herşeyin bankaların sistemi üzerinden yapıldığı için bir Ziraat Bankası hesap açmak bir ihtiyaç haline geldi. Belki aklınıza Ziraat Bankasından hesap açarsam bu hesap açma işlemi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Yani kısaca söylemem gerekirse Ziraat Bankası hesap açmak ücretli değildir.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Alıyor Mu ?

Hesap açma ücretleri ile hesap yönetim ücretlerinin birbirinden farkları vardır. Hesap işletim ücretleri; hesap transferi, para çekme, karta transfer, karttan hesaba transfer vb. İşlemleri sağlayan hesap açılışları için ödenen veya ödenmesi beklenen ücrettir.

Hesap işletim ücreti her yıl bir bankada açılan hesaplarda yapılan değişikliklerin kayıt altına alınması gibi durumlarda ödenen yıllık bir aidat ücrettir.Ziraat Bankası normal vadesiz hesaplar için hesap işletim ücreti şuan için almamaktadır.

Ziraat Bankasından 18 Yaş Altı Hesap Kartı Başvurusu Yapılır Mı?

Eğer 18 yaş altındaki oğlunuza kızınıza veya çocuklarınıza Ziraat Bankası hesabı açtırmak istiyorsanız. Bu işlem için şubeye hesap açtırmak istediğiniz genç arkadaşla beraber gitmelisiniz. Bunun iki farklı yolu var. Birincisi ebeveyn hesabına ek bir hesap açılarak aynı hesaba bağlı fakat farklı hesap numaralarında işlem gören bir ek hesap açabilir. 

Yada bankanın 18 yaş altı için sunmuş olduğu farklı hizmetlerden yararlanmaktır. Kısacası sizler yani ebeveynler yazılı rızası ile ek hesap olarak onay verirler ise 18 yaşının altındaki çocuklarına hesap açtırabilirler. Birikim fonu hesabı bknz

Tavsiye link : Ziraat bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git