Dijital Kredi Rehberi
Kredi Kartı Harcaması Bekleyen Provizyon Ne Kadar Sürer? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Kredi > Borç Para Veren Hayırseverler Zenginler (ÇIKARSIZ YARDIM)

Borç Para Veren Hayırseverler Zenginler (ÇIKARSIZ YARDIM)

borç para veren hayırseverler

Borç para bulmamız gerektiğinde, ilk aklımıza gelen akrabalar, eş dost ya da bankalardır. Bankalardan kredi çekmek, nakit ihtiyacımızı büyük ölçüde karşılayan işlemlerin başında gelir. Kredi sicilimizin yüksek olması, uygun olması ve kredi kullanmamıza engel bir durumun bulunmaması halinde hızlı bir şekilde kredi kullanabilir ve anlık nakit ihtiyaçlarınızı büyük ölçüde karşılayabilirsiniz. Karşılayamadığınız noktada ise borç para veren kişiler, hayırsever vatandaşlar ve vakıflar karşımıza çıkıyor. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken ilk şey, ihtiyacınızı belirlemeli ve bu tür işlemler yapan vakıflara ulaşmalısınız. Örnek vermek gerekirse, gelir seviyeniz iyi olduğu halde böyle bir yardıma başvurursanız başka kişilerin hakkına gireceğinizi unutmamalı, başvurularınızı bu gibi durumları göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Borç Para Veren Hayırsever Zenginler

Tahmin edeceğiniz üzere borç para bulacağınız ilk kişiler zenginler olacaktır. Türkiye’de ve Dünya’da birçok zengin, kendi isimleri ile ya da şirket isimlerini kullanarak vakıflar ve dernekler kuruyor. Buraya aktardıkları fon sayesinde durumu olmayan vatandaşlara yardımcı oluyor, ihtiyaçlarını gideriyor ve hatta düzenli yardımlar yaparak belirli bir gelir seviyesine ulaşmalarına yardımcı oluyorlar. Durumu olmayan aileler için eğitim yardımı, kira yardımı ve gıda yardımı gibi pek çok alanda hizmet verdiklerini söyleyebiliriz.

Bu gibi düzenli yardımlar almak için sadece zenginlere ya da vakıflara değil, bağlı bulunduğunuz ilçenin kaymakamlıklarına da müracaat edebilirsiniz. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde kaymakamlıklarca devletin belirlediği tutarlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmış durumda. Bunun yanı sıra e-devlet üzerinden yapılan başvuruların da büyük çoğunluğu kaymakamlıklara iletildi ve bu ihtiyaçlar da kaymakamlıklar tarafından karşılandı. Eğer ihtiyacınız olan borç para bu gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak içinse, siz de kaymakamlıklara başvurabilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Dilerseniz E-Devlet kapısına giriş yaparak da güncel olarak sosyal yardımları inceleyebilir “Sosyal Yardım Başvurusu” sayfasına giriş yaparak başvuru oluşturabilirsiniz.

Borç Para Veriyorum Diyen Vakıflar, Dernekler ve Şirketler

Genelde bu gibi ihtiyaçları olan kişiler, internet üzerinden ulaşmaya çalıştığı ünlü ya da zengin kişiler tarafından fark edilmeyi bekler. Ancak genelde bu ünlüler ya da zengin kişilerin katılmış olduğu birçok sosyal yardım projesi bulunmaktadır. Siz de bunu göz önüne alarak dilerseniz ilk olarak kişiler üzerinden arama yapmak yerine bu kişilerin yaptığı yardımlara odaklanabilirsiniz. Örneğin Gülben Ergen’in kurmuş olduğu ve desteklediği vakıflar ile iletişim kurabilir, bu konuda yardım talebinizi iletebilirsiniz.

Bunun haricinde birçok ünlü, sokak hayvanları için farkındalık projesi yapıyor ve bu projeler doğrultusunda sokak hayvanlarının ihtiyaçlarının karşılanması adına birçok yardımda bulunuyor. Konu dışı olarak bahsetmemiz gerekirse, siz de sokak hayvanları için ihtiyacınız olduğunda Ömür Gedik, Cem Adrian gibi sanatçılar ile iletişim kurabilir, sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sokak hayvanları için lazım olan para ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, farklı ihtiyaçlarınız için borç para arıyorsanız, alttaki yöntemleri denemelisiniz.

Senetle İmza Karşılığı Borç Para Veren Kuyumcular ( Sarraflar)

Genelde borç para arayan kişiler tarafından ilk akla gelen yerlerden birisi de kuyumcular. Bazı kuyumcuların kişilere senet ya da imzalı kağıt karşılığında borç para verdiğini, bunu da senet taksitleri olarak geri aldığını söyleyen birçok kişi var. Ancak bu durumun netliği konusunda bir bilgimiz olmadığı gibi, güvenilirliği konusunda da tartışmalar mevcut. Şöyle ki, nakit para alışverişi sadece bankalar tarafından yapılabileceği için, bankaların dışında yapılan bu işlemler tefecilik olarak kabul ediliyor ve yasalar gereği de suç sayılıyor.

Yine de bu yöntem ile para almak istiyorsanız, Google Maps’e kuyumcu kelimesini yazarak arama yapabilirsiniz. Bu sayede çevrenizdeki 15 KM’lik alanda kalan tüm kuyumcular listelenecek. Kuyumcunun iletişim numarasını alarak bu tür bir işlem yapıp yapmadığını öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Tarafından Çıkarsız Verilen Yardımlardan Nasıl Yararlanabilirim?

Devletimiz tarafından sağlanan yardımlar, pandemi sürecinde de halkın ilgisini çekiyor. 3 faz halinde dağıtılan 1.000 TL ve son dağıtılan 1.100 TL başvurusunu yapabilmek için e-devlet şifreniz ile direkt olarak giriş yapıp, hemen ardından “Sosyal Yardım Başvurusu” sayfasına giriş yapmalısınız. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra sizlerden birtakım bilgiler istenecek ve bu bilgiler ışığında da başvurunuz tamamlanacak. Bu sayfada yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz gerekiyor. Bilgilerde hata olması durumunda başvurunuz geçersiz sayılabilir.

Borç Para Ve Bağış Yapan Yerleri Nasıl Bulabilirim?

En mantıklı borç para ve bağış toplama yöntemi şüphesiz yardım kuruluşları ve dernekler. Çünkü bu derneklerin amacı zaten durumu olmayan kişilere yardım etmek ve sosyal yardımlar ile hayata tutunmalarını sağlamak. Bu sebeple ihtiyacınızı belirledikten sonra alttaki tabloda direkt ulaşım linklerini de paylaşacağımız kişi ve kurumlarla iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçtikten sonra da yapmanız gerekenleri kısaca özetlemek gerekirse, bağış toplayacağınız sebebi iyi belirlemelisiniz. Keza valilik onayı almadan yüksek bağışlar toplamak ya da yardım adı altında para talebinde bulunmak yasak. Ancak küçük miktarlar için bu durumda herhangi bir engel söz konusu olmayacaktır.

Zaten dernekler de bu gibi yardımları saklı tuttuğundan, para ihtiyacınızı sorunsuz bir şekilde karşılayacaktır. Aynı zamanda düzenli para ödemeleri de yapılmaktadır. Örneğin elektrik faturası, doğalgaz faturası, evdeki çocuklara eğitim masrafı yardımları ve daha fazla kriter altında başvuru yapabiliyor ve yardım alabiliyorsunuz. Aylık gelirinizin olmadığını ya da düşük olduğunu gösteren belgeler ile başvuru yaparak kira yardımı dahil alabiliyorsunuz.

Dilerseniz direkt ünlü kişiler ile iletişime geçerek de yardım toplayabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken nokta, ihtiyacınızı iyi belirlemek ve kişileri kandırmamak olmalıdır. Keza böyle bir durumda bir kişiyi kandırmak, onun duyguları ile oynamak anlamına gelir.

Hayırsevelere ait kurum ve dernekler AHBAP Derneği
Yardım amacı ile kurulan özel dernekler LÖSEV, Türkiye Eğitim Vakfı
Ünlü futbolcuların resmi Instagram hesapları Cristiano Ronaldo, Mesut Özil, İrfan Can Kahveci
Devlet yardım ve başvuru adresleri E-Devlet, Aile ve Çalışma Bakanlığı
Ünlülere ait sayfalar Ata Demirer, Cem Adrian, Gülben Ergen, Çağla Şıkel

İntoko ve Sahibinden Gibi İnternet Sitelerinden Borç Para Bulabilir Miyim?

Bu, diğer yöntemlere göre oldukça zor ve dolandırılma ihtimalinizin de oldukça yüksek olduğu yöntemlerden biridir. Neden diye soracak olursanız, bu yöntemleri genelde dolandırıcılık amacıyla kullanıyorlar ve ödeme yapmak için sizden ön ödeme talep ediyorlar. Örneğin “Hesabınıza şu kadar para yatıracağız, bize 100 TL gönderirseniz blokeyi kaldırıp size para ödeyeceğiz.” diyerek sizden 100 TL alıyor ve sırra kadem basıyorlar. Bu gibi oyunlara gelmemek için dikkatli olmalı, internetten her tanıştığınız kişiye güvenmemelisiniz.

Bunun yanı sıra sizden kişisel bilgilerinizi isteyen, kimlik talep eden kişileri de tanımıyorsanız bilgilerinizi göndermemlisiniz. Bu gibi belgeleri sizden yalnızca resmi kurumlar veya resmi dernekler talep edebileceğinden, dikkatli olmakta fayda var.

Bağış veya Hibe Yardımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bağış, hibe ya da sosyal yardım alırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta var. Bunlardan en önemlisi de ihtiyacınızı doğru belirlemek ve bahsetmiş olduğumuz kurumları kandırmamak. Keza onlar da bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmek için sizden bazı belgeler talep edebilir. Bunlara örnek vermemiz gerekirse gelir gösteren belge, kimlik, çalışma durumu, SGK döküm bilgisi istenebilecek belgeler arasında yer almaktadır.

Eğer düzenli olarak bağış toplamak veya bir hesaba para yatırılmasını sağlamak istiyorsanız da bunun için valilik izniniz olması şart. Valilik izni olmadan bu gibi bir işlem yapmaya kalkışırsanız ciddi suç işleyeceğinizi bilmeli ve nitelikli dolandırıcılık adı altında yargılanabileceğinizi unutmamalısınız.

Tüm Yöntemleri Denedim Ama Maddi Bir Yardım Bulamadım Ne Yapmalıyım?

Tüm yöntemleri denemiş olmanıza rağmen borç para, bağış ya da yardım bulmakta zorlanıyorsanız, banka kredilerini deneyebilirsiniz. Bankalardan kredi veya kredi kartı ürünlerinden birini kullanarak dilerseniz bu şekilde bir borçlanma yöntemi tercih edebilirsiniz. Eğer bankalarla alakalı sorun yaşıyorsanız sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Yine uygun olması durumunda senetle kredi veren faktoringler de tercih edilebilir. Bu şirketler sayesinde banka ya da başka bir aracı kurum olmadan doğrudan kredi kullanabilirsiniz.

Borç Para Veren Hayırseverler Zenginler (ÇIKARSIZ YARDIM) Konusuna 1 Yorum Yapıldı

  1. murat yalçınkaya dedi ki:

    selam.’ün aleykum akbank sıkıntısından dolayı acil 10 bin tl ihtiyacım vardır en geç 1 hafta içinde ödeyeceğim geri a.a bana bugün lazım öde.e yapmam lazım acil cevap verirseniz sevınırım

Sayfa başına git