Dijital Kredi Rehberi
Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir? | YAZIYI OKUYUN
Anasayfa > Kredi Sicili > Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 5 Komisyon)

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 5 Komisyon)

komisyonla kredi çekme

Kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin sistemi, bankalardan kredi çekemeyenler yerine bankalardan kredi alıp tüketicilere üzerine komisyon koyarak nakit desteği sağlayan firmaların uyguladıkları sistemdir. Kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin sistemini uygulayan firmalar; kredi notu düşük olan bireylerin bankanın şartlarını sağlamakla uğraşmadan acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlarlar. Komisyonla kredi veren firmalar, danışmanlık firması adı altında hizmet verirler.

Komisyonla kredi veren firmalardan nakit desteği alınabilmesi için firmanın istediği evrakların eksiksiz sağlanabilmesi ve sorulan sorulara da tatmin edici cevapların verilmesi gereklidir. Firmalar başvuru sahibinin maddi durumuna bakarak kredi başvurusunu onaylamak için gerekirse ipotek ya da kefil talep edebilirler.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Sistemi Ne Demektir?

Kredi bizden taksit sizden sistemi; kredi ve kredi kartı borçları dolayısı ile bankaların kara listesine girmiş olan bireylerin tercih ettikleri bir sistemdir. Borçluların sayısı son dönemlerde daha hızlı bir artış gösterdiği için komisyonla kredi sistemi de kısa süre içerisinde daha yaygın hale gelmiştir. Tüketicilerin acil nakit ihtiyaçları için banka şartlarını yerine getirmelerine gerek kalmadan kredi alabilmelerini, komisyonla kredi veren firmalar sağlar.

Bankaların sunduğu bireysel tüketici kredilerinin tüketiciler tarafından bilinçsizce kullanılması ve tüketicilerin yaşadıkları beklenmedik ekonomik sıkıntılar ile kredi borçlarını ödeyemeyecek hale gelmeleri, kredi sicillerinin kirlenmesine neden olur. Özellikle her bankadan bir kredi kartı alarak birinin borcunu diğeri ile kapatan ve borçlarını ödeyemeyecek duruma gelen tüketiciler, bankaların kara listelerine girer ve kredi notları da düşer. Böyle durumlarda kredi sicilleri bankadan kredi almalarında engel olacağı için komisyonla kredi veren firmalar aracılığı ile kredi almayı tercih ederler.

Komisyonla Kredi Çeken Firmaların Sistemi Nasıl İşler?

Komisyonla kredi sisteminin çalışma şekli göz önüne alındığında; kredi alınabilmesi için danışmanlık hizmeti adı altında başka bir firma aracı olur. Bankalar ile ilgili ödeme problemi yaşayan ve bankalardan kredi alamayan tüketiciler, komisyonla kredi veren firmalar ile iletişime geçerler.

Komisyonla kredi veren firmalar, para kanalı olarak bankaları kullanırlar. Bankalardan kredi çekimi yaparak aldıkları parayı, kendilerine başvuran bireylere borçlandırma yöntemi ile sunarlar. Çek ya da senet gibi değerli yasal evraklar ile ek faiz uygulayarak ya da komisyon alarak kredi notu düşük olanların nakit ihtiyacını karşılarlar. Komisyonla kredi veren firmalar, her tüketici için tüketiciye özel faiz oranları belirlerler. Nakit finansmanı sağlayabilmeleri için tüketicilerin gerekli belgeleri imzalamaları gereklidir.

Ön Ödemesiz Komisyonla Kredi Sistemini Uygulayan Firmalar Güvenilir Mi?

Komisyonla kredi veren firmaların güvenilirliği bankalar ile kıyaslandığında; bankalar yasalar çerçevesinde hareket ettikleri için bankalar bu firmalara göre daha güvenilirlerdir. Tüketicinin kredi alacağı komisyonla kredi veren firmaya araştırması ve güvenilir bir firma tercih etmesi gereklidir.

Danışmanlık hizmeti veren bazı firmalar, acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyen bireylerin acelesinden faydalanarak onları dolandırabilir. Ancak bazı güvenilir firmalar da BDDKBankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu” tarafından denetlenir ve yasalar çerçevesinde faaliyet gösterir. Yasalar çerçevesinde hareket eden komisyonla kredi veren firmalar güvenilir oldukları için bu firmalar aracılığı ile acil nakit ihtiyaçları giderilebilir.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin Sisteminin Dezavantajları Nelerdir?

Komisyonla kredi veren firmaların dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Bankalardan alınan krediler düşük faizlidir. Ayrıca dönem dönem uygulanan kampanyalar ile faiz oranları daha da düşebilir. Komisyonla kredi veren firmaların uyguladıkları faiz oranları ise daha yüksektir.
 • Tıpkı bankalar gibi komisyonla kredi veren firmalar da çeşitli evraklar isterler. Dolayısı ile kredi kullanım sürecinde evrak hazırlığı yapılması gerekir. Firmalar kredi kullanmak isteyen tüketicilerin aldıkları nakit parayı geri ödeyebileceklerinden emin olmak isterler.
 • Komisyonla kredi veren firmalar eğer gerekli görürlerse başvuru sahibinden bir ya da iki kefil talep edebilirler.
 • Alınan komisyonlu kredinin geri ödemesi için düzenlenen senetler, muaccel senet yapısında düzenlenir. Dolayısı ile borç sahibi eğer geri ödemelerde gecikme yaşarsa, firmanın borç sahibinden vadesi gelmemiş olan bütün senetleri tahsil etme hakkı doğar.
 • Banka kredisi ile komisyonla kredi kıyaslandığında; kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin sistemi ile ilerleyen firmalar, banka kredisine göre çekilen miktardan çok daha fazlasının geri ödenmesine neden olacak bir sistem uygularlar.

Kredinizi Biz Çekelim Firmalarından Kaç Kredi Alabilirim?

Aynı şirketten veya farklı şirketlerden iki veya 3 adete kadar kredi kullanabilirsiniz. Burada önemli olan kriter sizin gelir durumunuzun yanı sıra beyan edebileceğiniz ipotek sayısı miktarıdır. Eğer taşınmazlarınız fazla ve ipotek gösterebilirseniz. Kredi çıkartır firmalarından birden fazla kredi kullanmanız oldukça muhtemeldir.

Komisyonlu Kredi İle Banka Kredisinin Örnek Karşılaştırması Nasıldır?

Komisyonla kredi veren firmalar ve bankaların kredi hesaplamalarını karşılaştırmak gerekir ise; bankalar çok daha uygun ödeme koşulları ile kredi verirler. Örnek bir karşılaştırma yapmak için Burgan Bank ihtiyaç kredisi ile komisyonla kredi veren herhangi bir firmanın kredisinin ödeme planları aşağıda verilmiştir;

 • Burgan Bank 10.000 TL ihtiyaç kredisini 12 aydan 36 aya kadar değişen vade seçenekleri ile sunar. Aylık olarak %1.99 oranında faiz uygular. 36 ay vade ile kredi alındığında aylık ödenmesi gereken taksit tutarı 417 TL ve 12 ay vade ile kredi çekildiğinde aylık taksit tutarı 968 TL’dir.
 • Komisyonla kredi veren firmalardan birinin ödeme planını örneklendirmek gerekir ise; 15.000 TL kredi %20 faiz oranı ile alındığında, 12 aylık vade sonunda geriye 36.000 TL ödenir. 30.000 TL kredi %15 oranla verilirken 1 senelik vadede geriye ödenen toplam tutar 72.000 TL’dir. 40.000 TL kredi için faiz oranı %12 olurken toplam geri ödenecek tutar 90.000 TL olur.

Bankaların avantajlı olduğunu birde bir tabloyla ING Bank kredisi çektiğimizde durum nasıl oluyor sizlere göstermek istedik;

Kredi Miktarı Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Tahsis Kesintisi KKDF Yıllık Maliyet 
15.000 TL 12 1,55% 1.406,23 TL 60 TL 34,88 TL 16.874,72 TL
15.000 TL 18 1,55% 988,26 TL 65 TL 45,90 TL 17.788,64 TL
15.000 TL 24 1,55% 780,54 TL 70 TL 55,76 TL 18.733,07 TL
15.000 TL 36 1,55% 575,34 TL 75 TL 75,00 TL 20.712,35 TL

Gördüğünüz gibi bankalardan kredi kullanmak her durumda avantajlı fakat siz yine de komisyonla kredi çekmek istiyorsanız. Firmaların güvenli ve BBDK onaylı olmasına dikkat ediniz ve zorunlu olmadıkça bu yöntemi kullanmayınız.

Komisyonla çekeceğiniz bir krediyi tablo ile karşılaştırmak gerekir ise ,

Komisyon Kredisi Değişken Faiz Oranı 12 Ay Geri Ödeme   Belgeler
10.000 TL  % 25 40.000 TL Kefil Şartı Aranabilir.
15.000 TL % 21 52,800 TL Gayrimenkul ve Taşınmaz İpoteği
25.000 TL % 19 82.000 TL Kefil, İpotek ve Senet
30.000 TL % 20 102.000 TL Maaş Yazısı, Kefil ve İpotek

Arada ne kadar büyük bir geri ödeme farkı olduğunu anlatmaya gerek yok sanırım.

Kredinizi Biz Çekelim Şirketlerinden Alınan Krediler Nasıl Geri Ödenir?

Komisyonla kredinin geri ödemesi, komisyonla kredi veren firmaya yapılır. Yapılan senetlerin vade tarihinde ödemelerin yapılması gereklidir. Ödemelerin yapılacağı yer, kredi alınan firmadan öğrenilmelidir. Paranın yatırılması için hesap numarası verebilecekleri gibi elden ödeme de talep edebilirler.

Ödeme yapıldıkça imzalanan senetleri alabilmek için komisyonla kredi alınan firmanın ofisine gidilmesi gereklidir. Ödeme yapılan aya ait olan senet, firmaya gidilerek alınabilir. Borçlu borçlarının tamamını ödeyene kadar imzaladığı muaccel senet güncelliğini yitirmez. Dolayısı ile borç sahibinin borcunun son taksitini de ödedikten sonra mutlaka bütün senetlerini, muaccel senedini alması gereklidir.

Komisyonla Kredi Veren Firmalardan Maksimum Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Kredi bizden taksit sizden şirketlerinin kredi üst limiti, başvuru sahibinin gelir durumuna göre belirlenir. Komisyonla kredi veren firmaya başvuru yaparken gelir belgesi sunulması gereklidir.

Belgelenebilir gelir düzeyine ek olarak aktif olarak ödeme yaptığı başka bir kredisinin olup olmaması, kredi kartı borcunun bulunup bulunmaması gibi durumlar da kredinizi biz çekelim taksitleri siz ödeyin sistemi ile çalışan firmalar tarafından dikkate alınır. Başvuru sahibinin net gelirinden borçları düşüldükten sonra aylık borç ödemesi gelirinin %50’sini aşmayacak şekilde verilebilecek maksimum kredi miktarı belirlenir.

Kara Listedeyim, Komisyonla Kredi Veren Firmalardan Kredi Alabilir Miyim?

Kara listedeki tüketicilerin komisyonla kredi almaları mümkündür. Kredi notlarının düşük ve kredi sicillerinin kötü olması, bankaların kara listelerine girmeleri komisyonla kredi alamayacakları anlamına gelmez. Yüksek faiz oranları ile kredi başvuruları onaylanır. Ancak firmalardan alacakları krediyi geri ödeyebileceklerini kanıtlayamadıkları zaman, bankaların kara listelerinde de oldukları için kredi alamama durumları oluşabilir.

Kredi Çıkartılır Firmaları Ön Ödeme Talep Eder Mi?

Aslında bu biraz anlaşmış olduğunuz firmanın çalışma şartlarına ve sizin güncel gelir ve gayrimenkul veya taşınmazlarınızın değerine bağlı. Neden derseniz eğer firma sizin aldığınız borcu geri ödeyeceğinize emin olmaz ise sizden ön ödeme talep edebilir. Fakat genellikle bu tip firmalar sizlerin elinde zaten nakit bir para olmadığını bilir ve sizden herhangi bir nakit talep etmez verdikleri kredileri. Ön ödemesiz komisyonla kredi olacak şekilde verirler.

Aynı zamanda, yasal olarak imzaladığınız fatura ve geri ödeme koşulları belirlendiği için kredi veren firmalar erken ödeme talep edemezler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir şey var. Bildiğiniz gibi “Muaccel bir senet imzalıyorsunuz” bu senet sizin bir ödemeniz aksadığında tüm ödemelerin talep edilmesi anlamına gelir aman dikkat edelim.

İmzaladığınız senet üzerindeki borç miktarı, borcun son taksiti ödenene kadar her zaman geçerlidir. Bu nedenle son taksiti ödedikten hemen sonra orijinal ortak imzalı senetlerinizi almayı ihmal etmemelisiniz.

Alternatif Yöntemleri Deneyebilirsiniz! “GSM Hattınıza Kredi”

Yeni, ancak yaygın olarak kullanılmayan, kolay bir kredi seçeneği yöntemi olan faturalı hat kredisi seçeneği cazip bir seçenek olabilir. Her GSM şirketi için kredi başvurusu yapabiliyor ve taksitle ödeme yapıyoruz. Ek faiz ödemeden veya fatura ödemeden Turkcell, Vadofone, PTTcell ve Türk Telekom hatlarında kredi kullanmanın kolay ve pratik bir yolunu deneyebilirsiniz. Yada farklı bir alternatif olan senetle kredi veren faktoring firmaları için başvuruda bulunabilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu yöntem oldukça pratik ve basit bir yoldur. Hangi GSM operatörünü kullanırsanız kullanın, mevcut bayisine gidebilir ve cep telefonunuzla gönderilen SMS ile birkaç saat içinde küçük bir kredi alabilirsiniz.

Bu yöntemi denemeden önce faturalı hattınızın son 6 aydır düzenli olarak ödenmiş olduğundan emin olun. Ayrıca GSM operatörünün internet adresi ve bayiliğinden konu ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Taksitleri Siz Ödeyin (% 5 Komisyon) Konusuna 3 Yorum Yapıldı

 1. Mustafa dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var.
  10.000-20.000 TL arası miktarlar beni rahatlatır.
  Aylık gelirim 5.000-10.000 TL arasında.
  Bana ulaşabilir misiniz?

 2. Satı arslan dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var emekliyim bakurdan kırmızı kalem yedim ama borcum yok ama acil 50000tl ihtiyacım var

 3. Satı arslan dedi ki:

  Acil nakite ihtiyacım var

Sayfa başına git